LAPUAN KOIRAHARRASTAJAT RY VUODEN KOIRAT 2020
VUODEN PALVELUSKOIRA 2020
1. Bpgn Mieletön Meininki / Heidi Kailio 28p
2. Bpmn Suhteellisen Vinksinvonksin /Kati Kuuttila 24p
3. Bcu Tending Uppercut / Arja Paloniemi 22p
Bpgu High-Spirited Cuutamo/ RiikaTolonen 22p
5. Apkn Wirneen No Niin Justiinsa/ Anne Huhtanen 18p
Bptn Macnillian You Found Me / Sirpa Ahola18p
7. Bcn My Trusted Friend Kanes Wicky / Saara Takku 15p
VUODEN TOKOKOIRA 2020
1.Bcn My Trusted Friend Kanes Wicky / Saara Takku 43p
2. Apku Wirneen Kolmiolääke/Anne Huhtanen 37p
3. T-rpn Yacatis One Way Ticket / Mari Hakkarainen 25p
4. Bcu Tending Uppercut / Arja Paloniemi 24p
5. Bptn Macnillian You Found Me / Sirpa Ahola 6p
Bpgn Mieletön Meininki / Heidi Kailio 6p
VUODEN RALLY-TOKOKOIRA 2020
1. Apku Wirneen Kolmiolääke /Anne Huhtanen 39p
2. T-rpn Yacatis One Way Ticket / Mari Hakkarainen 37p
3. Btn Macnillian You Found Me / Sirpa Ahola 28p
4. T-rpn Blåtandens Blær Innan Himlen Klarnar / Mari Hakkarainen 26p
5. Spn Materiaalin Adaliina / Teija Syynimaa 14p
6. Rwn Mustan Konnun Johan Pomppas/ Mari hakkarainen 9p
7. Bmn Pysäkin Natku / Piia Vedenjuoksu 8p
8. Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto 4p
8. Bgu Mieletön Moottori / Saara Takku 3p
VUODEN TULOKAS 2020
1. Bpmn Suhteellisen Vinksinvonksin /Kati Kuuttila 25p
2. Rwn Mustan Konnun Johan Pomppas/ Mari hakkarainen 10p
3. Lnn Hakukoneen Paksu-Bertta / Sara Pajula 4p
VALIOT
FIN KVA-PKH Tending Uppercut & Arja Paloniemi
FIN TVA Tending Uppercut & Arja Paloniemi
FIN RTVA Yacatis One Way Ticket &Mari Hakkarainen
FIN KVA-PAJ Bpgu High-Spirited Cuutamo & RiikaTolonen
KOULUTUSTUNNUKSET 2020
Lbu Siipiveikon Myrskyä Merellä / Sari Kiikka BH
Lnn Hakukoneen Paksu-Bertta / Sara Pajula BH
Bpgu Mieletön Moottori / Saara Takku RTK1
Bmn Pysäkin Natku / Piia Vedenjuoksu RTK1
Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto RTK2
Spn Alhovaaran Lotta/ Liisa Nirha PEKO-T
Lbn Jummi-Jammi Honey Buzzard / Pekka Yli-Juuti PEKO-T
Rwn Mustan Konnun Johan Pomppas/ Mari hakkarainen BH, RTK1
Bcn My Trusted Friend Kanes Wicky / Saara Takku HK1, JK3
Bpgn Mieletön Meininki / Heidi Kailio JK3, HK1
T-rpn Blåtandens Blær Innan Himlen Klarnar / Mari Hakkarainen TK2, RTK3
Bpmn Suhteellisen Vinksinvonksin /Kati Kuuttila HK1,HK2, HK3
Apkn Wirneen No Niin Justiinsa/ Anne Huhtanen JK1, JK2, HK2
Bptn Macnillian You Found Me / Sirpa Ahola RTK2, RTK3, JK1, JK2, HK1, EK1
VIRANOMAISTARKASTUKSEN SUORITTANEET 2020
27.6.2020 Mirva Mikkola & Phrenetic Fiona
8.8.2020 Piia Vedenjuoksu & Pysäkin Natku
LAPUAN KOIRAHARRASTAJAT RY:N VUODEN KOIRAT 2018
TOKOKOIRA 2018
1. Akn Nallikallion Kaitse on ihku / Kati Kuuttila 43p
2. Apku Wirneen Kolmiolääke / Anne Huhtanen 37p
3. Apku Pähkähullun Onninpoika / Anne Huhtanen 35p
4. Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio 29p
5. Apkn Wirneen No niin justiinsa / Anne Huhtanen 16p
5. Bpgn High-spirited Cuutamo / Riika Tolonen 16p
7. Spu Demant's Uber Cool / Pia Asell 12p
TULOKAS 2018
1. Apkn Wirneen No niin justiinsa / Anne Huhtanen 17P
2. Spu Demant's Uber Cool / Pia Asell 13p
PALVELUSKOIRA 2018
1. Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio 40p
2. Akn Nallikallion Kaitse on ihku / Kati Kuuttila 36p
2. Bpgn High-spirited Cuutamo / Riika Tolonen 36p
4. Bcu Borderliz Robbin Hood / Arja Paloniemi 26p
5. Bcu Tending Uppercut / Arja Paloniemi 14p
6. Spu Visitor Fifty-Sixty / Raija Tuomisto 10p
7. Bpgu Eloisa Uroteko / Mari Suksi 3p
VALIOT
FI KVA EK Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio
FI KVA HK Bpgn High-spirited Cuutamo / Riika Tolonen
FI TVA Apku Pähkähullun Onninpoika / Anne Huhtanen
KOULARIT
BH Bptn Macnillian You found me / Sirpa Ahola
BH Pu Karvakorvan Ikiliikkuja / Heli Hietala
BH Bpgn Mieletön Meininki / Heidi Kailio
BH Apkn Wirneen No niin justiinsa / Anne Huhtanen
BH Quarrel Arela / Liisukka Kattelus
BH TK1 Spu Demant's Uber Cool / Pia Asell
IP1 Bpgu Eloisa Uroteko / Mari Suksi
EK3 Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto
HK2 HK3 Akn Nallikallion Kaitse on ihku / Kati Kuuttila
EK1 JK3 Bpgn High-spirited Cuutamo / Riika Tolonen
HK1 HK2 Bcu Tending Uppercut / Arja Paloniemi
VUODEN SEURATYÖNTEKIJÄ
Maria Toimela
Liisukka Kattelus
LAPUAN KOIRAHARRASTAJAT RY:N VUODEN KOIRAT 2017
TULOKAS 2017
-
Bcu Tending Uppercut & Arja Paloniemi 27p
-
Bpgu Eloisa Uroteko & Mari Suksi 10p
TOKOKOIRA 2017
-
Bpgn Sonata A av Thargelion & Heidi Kailio 46p
-
Bpgn High-Spirited Cuutamo & Riika Tolonen 44p
-
Bcu Johan On Draivi & Kati Kahri 37p
Apku Pähkähullun Onninpoika & Anne Huhtanen 37p
5. Bcu Borderliz Robbin Hood & Arja Paloniemi 33p
6. Apku Wirneen Kolmiolääke & Anne Huhtanen 28p
7. Bcu Tending Uppercut & Arja Paloniemi 26p
8. Vpn Born To Win White Oodi & SatuMarja Stenman 14p
9. Bpgu Eloisa Uroteko & Mari Suksi 3p
PALVELUSKOIRA 2017
-
Bcu Borderliz Robbin Hood & Arja Paloniemi 43p
-
Bpgn Sonata A av Thargelion & Heidi Kailio 41p
-
BcuTimtam & Sirpa Ahola 35p
-
Bpgn High-Spirited Cuutamo & Riika Tolonen 32p
-
Slku Pippurimuorin Amorinnuoli & Leila Lehtonen-Jukantupa 31p
-
Vpn Born To Win White Oodi & SatuMarja Stenman 27p
-
Apku Pähkähullun Onninpoika & Anne Huhtanen 20p
-
Spu Visitor Fifty-Sixty & Raija Tuomisto11p
-
Bpgu Eloisa Uroteko & Mari Suksi 7p
VALIOT JA VARJOVALIOT
Bpgn Sonata A av Thargelion & Heidi Kailio FIN KVA (PAHA)
Bpgn High-Spirited Cuutamo & Riika Tolonen FIN TVA
Bcu Johan On Draivi & Kati Kahri TK4
KOULARIT
Bcu Tending Uppercut & Arja Paloniemi BH, TK1
Apku Wirneen Kolmiolääke & Anne Huhtanen BH, TK3
Akku Iznogood Flashback & Mira Altis BH, PEHA-A, PERA-A,
BcuTimtam & Sirpa AholaPEJÄ-A, JK1, JK2
Bpgn High-Spirited Cuutamo & Riika Tolonen TK3, HK2, HK3, JK1, JK2
Vpn Born To Win White Oodi & SatuMarja Stenman HK3, JK1
Apku Pähkähullun Onninpoika & Anne Huhtanen EK1, EK2
Bpgu Eloisa Uroteko & Mari Suksi JK1, HK1
Rwn Rottlife Fiona &Tiina Kemppainen BH
Knu Rushes New Token & Marjo Kuusisto-Rajala BH
Brnn Mettänpeikon Jäärin-Sessa & Tarja Ekman PEJÄ-B
Spu Millan Harry Potter & Taija Reinikka BH
Spu Visitor Fifty-Sixty & Raija Tuomisto EK2
Bvn Seonse Åriginelli & Minna Vainionpää BH
Bpgn Sonata A av Thargelion & Heidi Kailio EK1, EK2, EK3, JK3
MOPEN MALJA 2017
Apku Pähkähullun Onninpoika & Anne Huhtanen
8.10.2017 EK2 7v 6kk
VUODEN SEURATYÖNTEKIJÄ 2017
Juha Latvala
Liisa Nirha
Vuoden TOKOKOIRA 2016
1. Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio 54p
2. Bcu Borderlizz Robbin Hood / Arja Paloniemi 43p
3. Bcu Johan On Draivi / Kati Kahri 33p
3. Apku Pähkähullun Onninpoika / Anne Huhtanen 33p
5. Apku Wirneen Kolmiolääke / Anne Huhtanen 21p
6. Spn Eigen Martha / Teija Syynimaa 9p
7. Slku Pippurimuorin Amorinnuoli /
Leila Lehtonen-Jukantupa 6p
Vuoden PALVELUSKOIRA 2016
1. Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio 30p
2. Slku Pippurimuorin Amorinnuoli / Leila Lehtonen-Jukantupa 24p
3. Bcu Määtilan Mustanaamio / Susanne
Innanen 15p
4. Bcu Johan On Draivi / Kati Kahri 13p
5. Apku Pähkähullun Onninpoika / Anne Huhtanen 12p
6. Bcu Borderlizz Robbin Hood / Arja Paloniemi 11p
7. Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto 4p
8. Vpkn Parfait Fleur
Toujours Jeune / Kaisa Kant ja Tarja Kojola 1p
8. Spn Eigen Martha / Teija Syynimaa 1p
Vuoden TULOKAS 2016
1. Apku Wirneen Kolmiolääke / Anne Huhtanen 21p
2. Spn Eigen Martha / Teija Syynimaa 10p
3. Vpkn
Parfait Fleur Toujours Jeune / Kaisa Kant ja Tarja Kojola 1p
Mopen Malja 2016
Apku Pähkähullun Onninpoika
TOKO VOI 1 TK3
6v 10kk 5pv
VALIOT
FI KVA Bcu
Borderlizz Robbin Hood /Arja Paloniemi
FI TVA Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio
FI MVA Vpkn Parfait Fleur Toujours Jeune / Kaisa Kant ja Tarja Kojola
VIRTA-tarkastuksen suorittaneet
30.10.2017 Rwn Maahismetsän
Kimppakiva / Liisa Nirha
30.10.2017 Barbet u Carelnovan Amos-Agathon / Sari tuomisto
Koulutustunnukset
Bpgn Sonata A Av Thargelion / Heidi Kailio JK1, JK2, HK3,
Bcu Johan On Draivi / Kati Kahri TK3, HK1,
HK2
Apku Pähkähullun Onninpoika / Anne Huhtanen TK3, HK1, HK2
Apku Wirneen Kolmiolääke / Anne Huhtanen TK2
Slku Pippurimuorin Amorinnuoli / Leila Lehtonen-Jukantupa HK1, HK2, HK3
Bcu Määtilan Mustanaamio /
Susanne Innanen JK1, HK3
Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto EK1
Vpkn Parfait Fleur Toujours Jeune / Kaisa Kant ja
Tarja Kojola BH
Spn Eigen Martha / Teija Syynimaa TK1, BH
Rwn Maahismetsän Kimppakiva / Liisa
Nirha PERA-B
Bern Mettänpeikon Jäärin-Sessa / Tarja Ekman PERA-A, PEJÄ-A
Vuoden TOKOKOIRA 2015
1. Bcu Borderlizz Robbin Hood /Arja Paloniemi 51p
2. Bcu Tronic Wigwam/ Kati Kahri 23p
3. Bcu Johan On Draivi / Kati Kahri 22p
4. Spn Eigen Karolina / Teija Syynimaa 18p
5. Bpmn Ruutipussi Quinta / Reetta
Pajamäki 6p
6. Bcu Arrow /Jessica Ristimäki 3p
Vuoden PALVELUSKOIRA 2015
1. Bcu Borderliz Robbin Hood /Arja Paloniemi 39p
2. Bcu Myytin Tulikivi / Jessica Ristimäki 32p
3. Bcu Arrow/Jessica Ristimäki 13p
4. Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto 9p
5. Mu Saunatytön Ekstaasi / Heli Hietala 5p
6. Mu Kilvan Lauri / Heli Hietala 1p
Vuoden TULOKAS 2015
1. Bcu Johan On Draivi / Kati Kahri 23p
2. Bcu Arrow/Jessica Ristimäki
16p
3. Bpmn RuutipussiQuinta / Reetta Pajamäki 7p
4. Slku Pippurimuorin Amorinnuoli / Leila Lehtonen-Jukantupa 4p
5. Spn Hellraiser Mia / Katariina ja Leena Hautala 1p
Vuoden NÄYTTELYKOIRA 2015
1. Vpn Dancing Spirit
Arctic Hope om. Essi Perttula 16p
Vuoden näyttelykoira-palkinto jaettiin tänä vuonna viimeistä kertaa. Vuosikokous päätti, että jatkossa sitä ei jaeta. Perusteluna vähäinen osanotto, ja yhdistyksen toiminta-alueen painotukset.
Mopen Malja 2015
Bcn Rajahiilen Hantuuki /Jessica Ristimäki
TOKO EVL 2 10v 11kk
VALIOT
FI TVA Bcu Borderliz Robbin Hood / Arja Paloniemi
FI KVA HK3 Bcu Myytin Tulikivi / Jessica Ristimäki
VIRTA-tarkastuksen
suorittaneet
Mu Saunatytön Ekstaasi / Heli Hietala
KANNUSTINPALKINNOT
Ramóna Pap
Saara
Takku
Katriina Hautala
Koulutustunnukset:
Spn Hellraiser Mia / Katariina ja Leena Hautala BH
Slku Pippurimuorin Amorinnuoli / Leila Lehtonen- Jukantupa BH
Mu Kilvan Lauri / Heli Hietala BH
BpmnRuutipussi Quinta / Reetta Pajamäki BH
Rwn Maahismetsän Kimppakiva/ Liisa
Nirha PEHA-A, PEHA-B, PEJÄ-A, IPOR T-A
Bcu Myytin Tulikivi / Jessica Ristimäki FH1
Bcu Tronic Wigwam / Kati Kahri TK4
Bcu Borderliz Robbin Hood /Arja Paloniemi HK2, HK3
Spu Visitor Fifty-sixty / Raija Tuomisto JK1, HK1
Mu
Saunatytön Ekstaasi / Heli Hietala HK1, PEHA-A, PEHA-B
Bcu Arrow/ Jessica Ristimäki BH, HK1, HK2
Bcu Johan On Draivi / Kati Kahri BH, TK1, TK2
VUODEN TOKOKOIRA 2014
Bpgn Baghira di Terra Luna /Heidi Kailio 48p
Bcn Rajahiilen Hantuuki / Jessica Ristimäki 46p
Aku Kelmi Valtavalta/Liis Tönnov 45p
Bcu Borderliz Robbin Hood/ Arja Paloniemi 38p
Bcu Tronic Wigwam / Kati Kahri 34p
Bpgn Sonata A av Thargelion/ Heidi Kailio 20p
Spn Eigen Karolina /Teija Syynimaa 17p
VUODEN PALVELUSKOIRA 2014
Bpgn Baghira di Terra Luna/ Heidi Kailio
34
Bcn Myytin tulikivi/ Jessica Ristimäki 32
Aku Kelmi Valtavalta/Liis Tönnov 26
Bcu Timtam /Sirpa Ahola 15
Spu Aissan Erkko /Juha Latvala 10
Spn Haus Zimmermann Ghia /Liisukka Kattelus 9
Apu Pähkähullun Onninpoika/
Anne Huhtanen 9
SlknTulettaren Benji / Leila Lehtonen-Jukantupa 7
Bcu Borderliz Robbin Hood/ Arja Paloniemi 5
x-rotu Vili /Pekka Ylijuuti 1
VUODEN TULOKAS 2014
Bpkg Sonata A av Thargelion/ Heidi Kailio 20
spn
Eigen Karolina /Teija Syynimaa 18
x-rotu Vili /Pekka Yli-juuti 1
VUODEN NÄYTTELYKOIRA 2014
SSu Sunique Valhalla /Anu Välikangas 28p
keeshondu Tuscan Love Story/ Pirre Puronvarsi 26p
Auster n Chiliberry's
Contessa Caterina/ Kirsi Kjäll ja kasv. 20p
MOPEN MALJA 2014
Rajahiilen Hantuuki
FI TVA EVL1 14.12.2014 10 v 6kk
VALIOITUNEET
FI KVA PAHA KELMI VALTAVALTA
FI TVA KELMI VALTAVALTA
FI TVA RAJAHIILEN HANTUUKI
FI KVA PAHA BAGHIRA DI TERRA LUNA
FI MVA CHILIBERRY’S CONTESSA CATERINA
VIRTA-testin v 2014 läpäisseet "Hälykelpoiset"
MUSTANTUISKUN LAZORRO-XANDO & MIKKO NIEMINEN
TIMTAM & SIRPA AHOLA
CONCURRIDO YESERO & MARI SUKSI
VILI & PEKKA YLI-JUUTI
MERITÄHDEN VESIPETO & MINNA TURUNEN
koularit:
Bcu Borderliz Robbin Hood/ Arja Paloniemi TK3, BH, HK1
Bpgn Sonata A av Thargelion/ Heidi Kailio TK2
spn Eigen Karolina /Teija Syynimaa TK1, BH
x-rotu Vili /Pekka Yli-juuti BH
Spu Aissan Erkko /Juha Latvala IP1, IP2
Spn Haus Zimmermann Ghia /Liisukka Kattelus EK1, HK1
Tulettaren Benji / Leila Lehtonen-Jukantupa HK2, PERA-A